وبلاگ

کابین دوش شیشه ای

کابین دوش شیشه ای

کابین دوش شیشه ای ،در گذشته طراحی معماری و دکوراسیون بیشترین تمرکز را روی بخش هال و پذیرایی و آشپزخانه می‌گذاشت، اما درحال‌حاضر سایر بخش‌های خانه مانند حمام و سرویس بهداشتی و تراس به‌عنوان عناصر تاثیرگذار محیطی روی زیبایی بنا با مدلهای مختلف طراحی می شود. کابین دوش شیشه‌ای یکی از طراحی‌های مدرن است که با قابلیت فضاسازی خاص در خلق زیبایی بصری بسیار مورد توجه قرار گرفته ‌است.
این روزها نگاه سازندگان به المانهای شیشه ای به ‌عنوان یکی از عناصر اصلی ایجاد فضای مدرنیته در ساختمان‌سازی بسیار تغییر پیدا کرده است. این عنصر زیبایی بخش موجب دلبازتر شدن و روشن شدن فضا می‌شود و دید بازی به محیط پیرامون ایجاد می‌کند. استفاده از سازه‌های شیشه‌ای برای دکوراسیون باعث میشود فضا بزرگتر از اندازه طبیعی‌اش دیده شود.

شیشه سکوریت حمام بیشتر بخوانید

پارتیشن شیشه ای دوش

همان‌طور که گفتیم امروزه سازه های تزئینی شیشه ای به یکی از عناصر اصلی طراحی سرویس بهداشتی و حمام تبدیل‌شده است. اتاقک‌های کوچکی که گاهی علاوه‌ بر دوش، وان و جکوزی را در خود جای می‌دهند. پارتیشن دوش هم یکی از سبک های مختلف این ابزار است که روی زمین یا روی بلندی سکو قرار می گیرد. با این تفاوت که پارتیشن ثابت است و امکان باز و بسته شدن ندارد.
پارتیشن ها معمولا در محلی نصب می شوند که هدف جداسازی حمام از بخش های دیگر فضا، بدون نیاز به تغییر حالت است.

کابین دوش حمام

کابین دوش نوعی اتاقک شیشه ای از جنس شیشه سکوریت است که با توجه به متراژ فضا و نوع طراحی معماری ممکن است در ابعاد بزرگ یا در فرم‌های مختلف کابین دوش کنج یا کابین دوش خم اجرا ‌شود. این سبک می تواند در خارج از فضای حمام مثلا در مکانهایی مثل آرایشگاه یا کلینیکهای زیبایی به تنهایی برای دوش گرفتن مورد استفاده قرار گیرد.
کابین دوش و پارتیشن وان و جکوزی از کالاهای لوکس ساختمانی محسوب می‌شوند و هزینه‌های نسبتاً زیادی دارند. از این‌رو باید توجیه متقاعدکننده‌ای برای اجرای آن داشته باشید. البته قیمت کابین‌های دوش نرخ‌های متفاوتی بین ۹۰۰ هزار تا ۳۰ میلیون تومان دارند و گاهی حتی در موارد لوکس تر قیمت‌ها تا حد زیادی بالاتر می‌رود.
آنچه این تفاوت قیمت را به وجود می‌آورد استفاده از انواع متریال شیشه و تجهیزات و یراق آلات کاربردی است.

با پارتیشن شیشه ای اینجا اشنا شوید

مهم ترین مزیت‌های کابین دوش شیشه‌ای

• بهره‌وری مناسب از محیط حمام هرچند کوچک باشد
• جلوگیری از پاشیده شدن آب به اطراف و خیس شدن سایر وسایل حمام
• صرفه‌جویی در انرژی و گرما
• پیشگیری از ایجاد رطوبت شدید در محیط و رشد باکتری‌ها
• تفکیک حمام و سرویس بهداشتی در خانه‌هایی که این دو بخش فضای مشترکی دارند
• ایجاد محیطی با ظاهر شیک و مدرن

فضاهای کاربردی با المان شیشه

در هر نقطه ای از دنیا که زندگی کنید، زیبایی دکوراسیون و کاربردی بودن آن احساس آرامش و لذت برای شما به وجود می‌آورد. به کار گرفتن سازه‌های شیشه‌ای این روزها در فضای داخلی خانه‌ها، کلینیک‌ها، مراکز تجاری اداری و غیره بسیار رایج شده ‌است. مسلماً مهم‌ترین دلیل آن زیبایی منحصر به‌ فرد شیشه و از سوی دیگر امکان اشراف به محیط اطراف و درضمن بزرگ‌تر دیده شدن فضاست. از سوی دیگر شیشه نور طبیعی فضا یا نور حاصل از نورپردازی را منعکس کرده و جلوه لوکس و بی‌نظیر ایجاد می‌کند.
همانطور که طرح ریزی برای پارتیشن بندی فضای سالن یا محوطه اصلی ساختمانها این روزها بسیار رایج شده است، این مدل طراحی حالا با سبکی اختصاصی برای سرویس بهداشتی و حمام جلوه ای خاص از کاربردی بودن را نشان می دهد. محفظه ای به عنوان کابین دوش شیشه ای که علاوه بر دوش و شیرآلات جدید دیگر، می تواند امکانات رفاهی مانند جکوزی و وان را در خود جای دهد.

کابین شیشه‌ای وان و جکوزی

کابین شیشه ای وان و جکوزی یکی از کالاهای لوکس ساختمانی امروزی است که کارفرمایان آن را در اولویت انتخابهای خود برای ساخت فضای حمام قرار می‌دهند. گاهی مواقع هنگامی‌که صحبت از وان و جکوزی شیشه‌ای می‌شود، منظور سازه‌ای است که تمام عناصر و اجزای جکوزی و وان از شیشه ساخته ‌شده باشد. اما در اغلب موارد منظور از این اصطلاح گنجاندن امکانات وان و جکوزی در فضای حمام شیشه‌ای یا به ‌عبارتی همان اتاق شیشه‌ای است که دوش در آن قرار می‌گیرد.

کابین دوش حمام را اینجا بخوانید

دور دوشی شیشه‌ای

اتاقکی از جنس شیشه سکوریت ضخیم است که ممکن است در فضای حمام یا جایی خارج از آن برای فراهم آوردن امکان استحمام نصب شود. به هر حال در تمام مدل های کابین دوش شیشه ای از ساده تا لوکس و پیشرفته، فضاسازی حمام با جلوه ای نو شکل می گیرد و حال و هوای محیط تغییر می کند. در این مدلها فضاسازی رویایی محیط، تجربه ای لذت بخش از استحمام را برای افراد به ارمغان می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 5 =