وبلاگ

معرفی درب سکشنال

درب سکشنال

معرفی درب سکشنال : درب سکشنال چیست؟ سری جدید درهایی است که برای استفاده در پارکینگ ها طراحی شده است. این درب ها با توجه به مساحتی که در آن نصب می شوند از تعدادی پنل مخصوص درب سکشنال در طرح و رنگ های متنوع که در اندازه ای مشخص که روی هم قرار گرفته اند و توسط فنر بندی های خاص روی ریل های فولادی حرکت کرده و باعث باز و بسته شدن درب  به صورت اتوماتیک می شوند.

انواع درب سکشنال

1.پارکینگی

2.صنعتی

3.سریع یا فست

  1. فول ویژن

مزایای درب سکشنال

جذابیت ( درب اتوماتیک سکشنال با داشتن طرح و رنگ های متفاوت می توانند جلوه زیبایی به محیط شما دارند)

دارابودن ایمنی بالا در میان درب های اتوماتیک

امکان باز و بسته شدن به صورت دستی و اتوماتیک

بدون  ایجاد صدا برای باز و بسته شدن

قابلیت نصب پنجره و درب عبور نفر رو در داخل پنل های درب سکشنال

معرفی درب سکشنال پارکینگی

یکی از درب های سکشنال که بیشترین کاربرد را دارد درب سکشنال پارکینگی است. که  جهت استفاده در پارکینک ها و گاراژ ها ی منازل مسکونی و اداری طراحی شده است.

نحوه ی عملکرد درب سکشنال پارکینگی

در ادامه معرفی درب سکشنال پارکینگی ،سکشنال به صورت 90 درجه  از حالت عمودی به حالت افقی باز و بسته می شوند. پنل های به کار رفته در درب سکشنال بوسیله نیروی  موتوربه سمت بالا به صورت منحنی باز می شوند و دوباره به داخل سقف پارکینگ باز می گردنند.. به دلیل نوع جمع شدن این درب ها به آن ها درب زیر سقفی نیز می گویند. و به علت خاصیت جمع شدنشان می توان در فضاهای کوچک و کم ارتفاع نیز از آن ها استفاده کرد.

 درب های سکشنال پارکینگی از چه جنسی ساخته می شوند؟

در حالت کلی از تعدادی ساندویچ پنلی  که مشتری می تواند طرح و رنگ آن را انتخاب کند. ساخته شده اند.  داخل ساندویج پنل ها را با فوم تزریقی 4سانتی فشرده شده که دو طرف آن با ورقه ای فولاد گالوانیزه پوشانده شده است. پنل ها بوسیله یراق آلاتی مانند لولاها ، پیج ها و سیم بوکسل و فنر ها روی هم قرار می گیرند.

انواع پنل های استفاده شده در درب های سکشنال

پنل های ساندویچی که در درب های سکشنال انواع مختلفی دارد . که در سایزهای 45،50، 55 و 61 در بازار موجود است.

پنل سطح صاف

این پنل که آن را با فولاد گالوانیزه پوشانده اند  در رنگ های سفید ، خاکستری  و طرح چوب موجود است.

پنل کلاسیک

این پنل های  به دلیل شکل ظاهری کتیبه مانند خود به پنل های کتیبه ای هم معروفند و در رنگ های سفید ، کرم و طرح چوب تولید می شوند.

پنل ریب

این پنل ها که روی آن چند خط و شیار وجود دارد علاوه بر درب های پارکینگی در درب های صنعتی نیز کاربرد دارند. و در رنگ های سفید، خاکستری و قرمز تولید می شوند.

پنل مایکرو ریب

این پنل دقیقا مانند پنل ریب است که خطوط ریزتری دارد. و در رنگ های قرمز ، خاکستری و سفید تولید می شود.

انواع درب سکشنال پارکینگی

این درب ها از نظر یرآق آلات و پنل ها تقریبا مثل هم دیگر هستند ولی از نظر نوع فنر بندی  باهم متفاوت بندی هستند. این نوع درب پارکینگی از چهار نوع  سیستم فنر بندی استفاده می شود.

پارکینگی فنر جلو

پر کاربردی ترین سیستم فنر بندی در نصب اینگونه در های پارکینگی سیستم فنر بندی جلو است که به سیستم HOM F نیز معروف است. این سیستم قابلیت تحمل وزن 250کیلو گرمی را  دارد.

پارکینگی فنر بغل

در این سیستم فنرها به جای اینکه در جلوی درب قرار بگیرند در بغل درب نصب می شوند.و برای محیط هایی که محدودیت ارتفاع دارند یک انتخاب مناسب است. این درب‌ها قابلیت تحمل وزن تا 130 کیلوگرم را دارند.

پارکینگی با فنر عقب

سیستم فنر کشی در این درب ها در عقب قرار دارد. و توانایی تحمل بار تا وزن 165 کیلو گرم را دارد.

پارکینگی شیب دار

در محیط هایی که ورودی پارکینگ به صورت شیب دار است از این درب ها استفاده می شود. و با توجه به شرایط می توان در آن  سیستم فنر جلو یا عقب استفاده کرد.

1 فکر در مورد “ معرفی درب سکشنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *