وبلاگ

آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای

اولین چیزی که بعداز شنیدن نام آلاچیق به ذهن ما می رسد.یک اتاقک مخروطی شکل با چند ستون است .که می توان درآن نشست واز مناظر اطراف لذت برد. در رستوران هایی که می خواهند با تم سنتی و فضا سازی طبیعی کار کنند.از این آلاچیق ها بیشتر ق می بینیم.اما بعضی اوقات شرایط جوی نشستن در آلاچیق را عذاب آور می کند. آلاچیق های شیشه ای ساخته شده اند تا مهم نباشد در بیرون چه شرایطی پیش می آید.شما می توانید با خیال راحت در گرما وسرما در بادو باران در آلاچیق بنشینید واز خوردن یک غذای خوشمزه لذت ببرید.

آلاچیق شیشه ای چیست ؟

قبل از اینکه به سراغ تعریف آلاچیق شیشه ای برویم ابتدا آلاچیق را تعریف می کنیم.

آلاچیق چیست؟ اتاقک کوچکی است که از چند ستون تشکیل شده است. با یک سقف معمولا مخروطی پوشانده می شود و درآن نیمکت یا تخت برای نشستن قرار می دهند.

جنس آلاچیق از چیست؟

معمولا آلاچیق ها از چوب ساخته می شوند.ولی امروزه به دلیل مقاومت کمتر چوب از سایر متریال ها هم در ساخت آلاچیق استفاده می شود.

متریال هایی مانند آهن،ترموود وترکیب اسکلت آهن با شیشه برای ساخت آلاچیق های جدید استفاده می شود.

جنس آلاچیق شیشه ای از چیست؟

آلاچیق هایی که امروز بیشترین کاربرد را دارند آلاچیق هایی از ترکیب شیشه سکوریت و چارچوب آهن هستند.

چرا از شیشه سکوریت برای ساختن آلاچیق شیشه ای استفاده می شود؟

اولا شیشه های سکوریت نشکن هستند ودر کارخانه با حرارت بسیار بالا ساخته می شوند

دوما اگر به صورت اتفاقی و تحت عوامل خاصی بشکنند خورد نمی شوند

سوما مقاومت بالایی به نور ،صدا ،ضربه و دما دارند

آلاچیق شیشه ای در چه مکان هایی استفاده می شود ؟

حالا که با یکی از سازه های جدید ساختمان آشنا شدید ببنیم این آلاچیق های زیبا در کجا استفاده می شوند.از این آلاچیق های دوست داشتنی در موارد زیر استفاده می شود

رستوران های داری فضای سبز

تفریحگاه های عمومی

مناطق ساحلی

مراکز آب درمانی

حیاط خانه ها

ویلاهای شخصی

تراس های بزرگ وجادار

 

آلاچیق شیشه ای در چه مدل هایی ساخته می شوند؟

برخلاف آلاچیق های چوبی که فقط در مدل مخروطی و مربعی بودند.آلاچیق های شیشه ای در انواع مدل ها با توجه به سلیقه مخاطب طراحی می شود .در ادامه با پر کاربرد ترین مدل های آن آشنا خواهید شد

اکاردئونی

گرد

پشت بام

چهار گوش

از پیش  آماده شده

نام دیگر این آلاچیق آلاچیق تا شو است.این مدل طوری طراحی شده است که شیشه های آلاچیق با استفاده از لولا روی یکدیگر تا می شوند. این نوع آلاچیق می توانید زمان هایب که دوست دارید از وزش نسیم لذت ببرید مناسب است.

آلاچیق شیشه ای گرد

آلاچیقی با دید 360درجه منحصر به فرد که زیباترین وگران ترین نوع آلاچیق است.زیرا برای برش ویژه ای دارد وبه نسبت سایر آلاچیق ها قیمت گران تری دارد.

آلاچیق شیشه ای چهار گوش

طراحی ساده نصب راحت این آلاچیق باعث شده تا بیشترین فروش را داشته باشد.در بیشتر رستوران ها و فضای های سبز ما بیشتر این نوع آلاچیق را می بینیم

آلاچیق شیشه ای پشت بامی

یکی از مکان های دلچسب ساختمان که یک جای دنج برای نصب آلاچیق است . پشت بام منازل است که می تواند یک ویوی دلباز ی داشته باشد. ودر همه فصل های سال می توان از نشستن در آن لذت برد.

آلاچیق پیش ساخته شده

مانند هر محصول دیگری آلاچیق ها نیز نمونه از پیش آماده شده دارند. که با توجه به نیاز و فضایی که دارید می توانید از نمونه های آماده شده  استفاده کنید. به راحتی می توانید یک اتاقک اماده شده را طبق سلیقه خود انتخاب کرده و سفارش دهید.

سقف آلاچیق های شیشه ای چگونه است؟

شما هر نوع پوششی را می توانید برای آلاچیق های خود با توجه به مکان و استفاده ای که از آن می کنید استفاده کنید. اگر آلاچیق را برای ویلا و باغ سفارش داد ه اید و می خواهید شب ها از دیدن آسمان پرستاره لذت ببرید . بهتر است که از سقف شیشه ای استفاده کنید. ولی اگر می خواهید آلاچیق خود را بروی رف گاردن اجرا کنید. هر نوع سقفی را می توانید انتخاب کنید.شما می توانید با خیال راحت در گرما وسرما در بادو باران در آلاچیق بنشینید واز خوردن یک غذای خوشمزه لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =